קבלות שבת ומופעים בנוסח בינ״ה

קבלת שבת ישראלית

מופע שבת תרבות עברית

ההרכב המוזיקלי של בינ"ה מזמין משפחות בכל הגילאים לקבל יחד את השבת עם שירים עבריים ושירה מהמקורות, לשמוע ולשוחח על פרשת השבוע ולהתכנס יחד באווירה קהילתית, פתוחה ושמחה. קראו עוד.

מרצה ופסנתר בקבלת שבת שמוקדשת לנכסי התרבות שלנו, מסורתיים ומודרניים. נפגוש על הבמה את שיר השירים, אגדות חז"ל, פיוטים מבית אבא, ואת שיריהם של לאה גולדברג, נחום היימן, חוה אלברשטיין, אהוד מנור ועוד. קראו עוד.

ההרכב המוזיקלי של בינ"ה

אז מה זה "המופע" הזה? כשמוזיקאים ואנשי חינוך נפגשים וחולקים אהבה לעושר העצום שיש למורשת והתרבות היהודית והישראלית להציע, נולד הרכב ומופע. מופע מוזיקלי המפגיש בין שירה והנחייה: מדרש המוביל לשיר וחוזר לסיפור וממשיך לשיר.... מופעי ההרכב כוללים קבלות שבת, מופעי חג (חגי תשרי, חנוכה, פסח, שבועות ועוד) ו"מופע ישראלי" – התבוננות בחברה הישראלית דרך מוסיקה ישראלית עכשווית. המופע מונחה על ידי מנחה ושני נגנים.
קבלת שבת לכל המשפחה עם בינ"ה השבת היא הזדמנות לקחת פסק זמן משגרת השבוע שהיה, להשתחרר מהעומס ולהתכנס יחד אל תוך אווירה נינוחה ושמחה. הרכב בינ"ה - התנועה ליהדות חברתית, מזמין אתכם ואתכן לקבלת שבת מוזיקלית, רעננה וחדשה המחברת בין המקורות לבין תרבות ישראלית עכשווית. בקבלת השבת נעבור בהדרגה מאירועי החול והיום יום אל תוך השבת, בחגיגה קהילתית נעימה ופתוחה המנסחת בעצמה את השבת הישראלית שלה. בקבלות השבת נטעם קצת מפרשת השבוע ונתבל בסוגיות שבועיות בהקשר אקטואלי, בשירי שבת ופיוטים ובמוזיקה ישראלית עכשווית.
  מופע שבועות מה מתקנים??​ אז מה מתקנים בשבועות? למה? חג השבועות מזמן לנו התבוננות פנימית על עצמינו ועל החברה בה אנו חיים. במופע נבחן את הערכים העולים מן החג כמו חסד, חברות, תיקון, חיבור לאדמה, והזדמנות לבדוק מהן עשרת הדיברות שלנו... מופע מוזיקלי עשיר המשלב שירי ארץ ישראל, שירים ישראליים עדכניים, ומקורות מארון הספרים היהודי המורחב. השתתפות הקהל בשירה וריקודים מומלצת!
איזו מדינה? איזו מדינה! – מופע ישראלי החברה הישראלית מספרת סיפור של עושר תרבותי ומגוון אנושי הנפגשים במקום אחד. כל הפנים והשמות כולם, ילדים זה שמחה, ואולי יכול להיות שזה נגמר? מופע מוזיקלי המשלב הנחייה ושירה דרכו נספר את סיפורה של החברה הישראלית, על הקבוצות המרכיבות אותה, והסוגיות השונות המעסיקות אותה. ובעיקר, על האהבה אליה כי עוד לא תמו כל פלאיה...    

חברי ההרכב:

טל בילו | שירה וגיטרה – כותב, מלחין ומעבד כעשור לאמנים רבים ביניהם: בן ארצי, דניאל סלומון, זאב נחמה ועוד. כיום מתרכז בחומרים מקוריים | מיכל חן אהרון | קחון וכלי הקשה – עובדת עם הרכבים רבים ביניהם טיפקס. ממקימי להקת ג'נאווה דה חביב. אמנית וציירת. | נעה שנער | הנחייה וקולות – בעבר רכזת פדגוגית של מחלקת החינוך בבינ"ה וכיום אחראית תחום העשרה של חניכי שנת השירות בתנועה הקיבוצית. מהותיקות שבמנחי בינ"ה. | אבירם סיאני | הנחייה – מנחה קבוצות וסדנאות במחלקת החינוך של בינ"ה. פירלנס בעולמות החינוך השונים, הפעלות סדנאות והנחיות לילדים נוער ומבוגרים. | תומר גקלר | הנחייה – בעבר מנחה ורכז התוכנית הקהילתית של בינ"ה בדרום ת"א. כיום מנהל פיתוח קהילתי במכון הדמוקרטי.

לקוחות ממליצים

״תודה והערכה על הפעילות המהנה שנעשתה לטובת הקהילה ההרצליינית. הקהל אכן הצביע ברגליים והגיע לקבל את השבת באופן ייחודי ובאווירה קסומה. היה לי כייף לעבוד מול הצוות של בינ"ה קיבלנו את מלוא מבוקשינו בהתאם למה שנחתם ונסגר. ההרכב המוסיקלי והשירים שנבחרו היו נפלאים! תודה בשם פארק הרצליה ותושבי העיר" - ורד אושר, מנהלת פארק הרצליה 

"אנו מודים לכם על שהקדשתם מזמנכם ופתחתם את הכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית. שירתכם המרעננת והייחודית תרמה רבות להצלחת הכנס. אנו, צוות האיגוד וגם משתתפי הכנס נשארנו עם טעם של עוד להאזין לשירתכם בהזדמנויות נוספות" - אופיר ליבשטיין, מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית