פעילות בינ״ה בקהילה

שנות שירות וגרעיני נח״ל

שנת השירות ומסלול הנח"ל של בינ"ה מגבש קבוצה משימתית מתוך בוגרי י״ב מרחבי הארץ, במסלול ייעודי לבוגרי רשת אורט ולבוגרי מערכת החינוך בערים באר-שבע ותל אביב, והוא מוכוון התיישבות חינוכית-משימתית בעיר. הצטרפו אלינו!

פרויקט השכונות בתל אביב

מתנדבי בינ"ה פועלים בתוך ארגונים קיימים, מרכזים קהילתיים, בתי ספר, מועדוניות, מרכזי יום לקשישים ומרכזי נוער. קבוצות בינ"ה בשכונה מונות צעירים לפני גיוס במסלולי המכינה הקדם צבאית של הישיבה החילונית וקבוצות מסלולי הנח"ל של בינ"ה, יחד איתם עוסקים במלאכה גם קבוצות תיקון עולם לצעירים מתנדבי חו"ל.

פרויקט השכונות בבאר שבע

פרויקט בינ"ה בשכונה החל את עבודתו בבאר שבע לאחר הצלחה גדולה שלו בשכונות שונות בדרום תל אביב. בינ"ה בשכונה החלה את עבודתה בבאר שבע לאחר שבהחלטה משותפת יחד עם מחלקת הרווחה של עיריית באר שבע נבחרה שכונה ד' צפון כיעד מועדף לביסוס הפרויקט. הפעילויות שמציעה בינ"ה בשכונה באר שבע לתושבי שכונה ד' צפון הינן לרווחת התושב ולהעצמתו, ומציעות לתושב פלטפורמה חברתית למעורבות בחיי הקהילה.

פרויקט השכונות ביפו

בינה התחילה את פעילותה הקהילתית ביפו בשנת 2009, ביוזמת המשלמה ליפו (עיריית תל אביב-יפו) אשר שותפה בהובלת הפרוייקט לכל אורך הדרך. פעילותה הקהילתית של בינה הינה נגזרת של שיתוף פעולה הדוק עם צוות המחלקה לעבודה קהילתית של עיריית תל אביב הפועל בשכונה, ועדי התושבים של השכונות, המתנ"ס המקומי ובית הספר השכונתי.

פרויקט השכונות בנצרת עילית

פעילות בינ״ה בשכונה בנצרת עילית כוללת גרעיני ש״ש, קבוצות מתנדבות ופעילות עם הקהילה. הדרכה במסגרת 'ש"ש חונך כיתה' בבית הספר אורט שרת ובבית הספר אורט אלון, וכן במסגרת 'חדר מל"א' בחט"ב אורט שרת; אירוע קהילתי כל יום חמישי; הפעלת מועדון נוער; הפעלת מועדון ילדים - מרחב פתוח במתנ"ס לילדים חסרי תעסוקה במתנ"ס גורדון, קליטת הילדים המשוטטים, יצירת קשרים אישיים, משחקים ופעילות צביעה ויצירה; הדרכת "קבוצות נושא" במתנ"ס; ועוד.

תפקיד גרעין הנח״ל בשכונות

נחל

בכל שכונה שבינה פועלת בה מוצב גרעין נח”ל של בינה, שהוא אחד מעמודי השדרה של העבודה שם – בני הגרעין מפעילים את המועדוניות השונות, שותפים בהפקת האירועים באותה שכונה, והם למעשה אנשי השטח של בינה בשכונה. החזון הוא שאותו גרעין ישוב אח”כ לאותה שכונה ויתגורר בה, אחרי הצבא, כקבוצה או כקהילה. למידע נוסף ולהצטרפות

צוות המחלקה

אורי כרמל

מנהל מחלקת שכונות

סיוון שחרי

מנהלת מחלקת שנת שירות ונח״ל

תמונות

מספרים על פעילות בינ״ה בקהילה