מנהלות ממליצות על פעילות בינ״ה

פעילות בינ"ה בבתי ספר

אודות המחלקה

מחלקת החינוך של בינה מקיימת סמינרים, ימי עיון, הרצאות, סיורים, בתי מדרש בין דוריים, וסדנאות לתלמידים, מורים והורים בבתי ספר תיכוניים ולחטיבות הביניים בנושאים: זהות יהודית,יהדות חברתית ויהדות כתרבות.

תרבות יהודית ישראלית

פעילויות חווייתיות לכל שכבות הגיל של תכנית תרבות יהודית ישראלית, מאושרות ע"י משרד החינוך וממומנות במלואן ע"י קרן פוזן. הזמינו עוד היום סדנא או מופע, לכל אורך השנה!

פרטי: תוכניות לתלמידים

אנו ב"בינה" מאמינים בתהליך ובעיבוד של החומר הנלמד. לכן אנו שמים דגש על העבודה הסדנאית, המאפשרת למשתתפים להפנים, לחשוב ולהביע את דעתם ותחושותיהם לגבי החומר הנלמד.

תוכניות למורים

בינה מציעה לבתי הספר היסודיים והעל יסודיים ליווי מתמשך של צוות מורי בית הספר בשני מישורים מקבילים הקשורים זה בזה - השתלמות לכלל צוות המורים - הדרכת צוות מצומצם בכתיבת תוכנית לימודים בית ספרית

סיורים חברתיים

בואו לפגוש את סוגיית גירוש הפליטים מקרוב, במבט מאוזן, מעמיק ונרחב ומנקודת מבט יהודית-חברתית. הסיורים החברתיים-היסטוריים של בינ"ה בדרום תל אביב, מאפשרים מפגש בלתי אמצעי עם המציאות ולמידה משמעותית של סוגיות חברתיות וחינוכיות.

‘מתחברים’ | ‘מתחברות’ – תכנית בת ובר מצווה

תכנית בת ובר מצווה לאמהות ובנות, אבות ובנים. בואו ליצור שיח בין-דורי, אישי, מלמד ומחבר שיהפוך את שנת המצווה למאורע משמעותי שייזכר לדורות.

מפגשים בין תרבותיים

תכנית מפגשים יהודית-ערבית-דרוזית, המאפשרת לתלמידים המשתתפים היכרות ולמידה על המסורות והמנהגים שלהם, שיחה על הדומה ועל השונה, למידה על מנהיגות נוער ובחינה של אפשרויות ליוזמות משותפות של תלמידים משני בתי הספר.

הכנה לשירות משמעותי

התוכנית שפותחה בשיתוף סגן הרמטכ"ל, האלוף במילואים יאיר נווה, כוללת שלושה ימים עיון שבהם תלמידים מובילים משכבות יא-יב, עוברים תהליך חינוכי בו הם מתמודדים עם שאלות של אתיקה ומנהיגות הקשורות לשירות הצבאי הקרב. לאחר שירכשו ידע וכלים בסיסים בהנחיה התלמידים שלקחו חלק בפעילות יעבירו שיעורי חינוך בנושאים אלו למאות מחבריהם הלומדים בבתי ספר של רשת אורט בצפון ובדרום.

אפשרויות לעבודה משותפת

bodyImg09

מחלקת החינוך של בינה מציעה למורים ותלמידים תוכניות מרתקות בתחומים: יהדות חברתית ויהדות כתרבות. הפעילויות משלבות תכנים של זהות יהודית , תרבות ישראלית וצדק חברתי בדרך סדנאית ובית מדרשית. אנו מציעים פעילות במסגרת של: השתלמויות מורים, סמינרים, בתי מדרש בין דוריים (הורים-תלמידים ומורים), תוכניות מתמשכות וסיורים חברתיים. מגוון הפעילויות מאפשרות למשתתפים תהליך בירור משמעותי בנוגע לזהותם היהודית .

לקבלת פרטים נוספים ויצירת קשר: 052-2031719 | 03-5052171 | schools@bina.org.il

מי מלמד את הילדים שלכם?

הקריאות להקמת זרם חינוך חילוני שופכות את התינוק עם המים. הדרישה הזו נובעת ממצוקה אמיתית ומחשש להדתה במערכת החינוך – אבל הפיתרון שאנו מציעים הוא אחר: לימודי יהדות תמיד היו ותמיד יהיו במערכת החינוך. השאלה האמיתית היא מי מלמד, מה מלמדים ואיך מלמדים את התלמידים. קראו את סדרת המאמרים של אנשי ונשות בינ״ה בנושא >>

מספרים על פעילות בינ״ה בבתי הספר