פעילות בינ"ה בבתי ספר

אודות המחלקה

מחלקת החינוך של בינה מקיימת סמינרים, ימי עיון, הרצאות, סיורים, בתי מדרש בין דוריים, וסדנאות לתלמידים, מורים והורים בבתי ספר תיכוניים ולחטיבות הביניים בנושאים: זהות יהודית,יהדות חברתית ויהדות כתרבות.

תוכניות לתלמידים

אנו ב"בינה" מאמינים בתהליך ובעיבוד של החומר הנלמד. לכן אנו שמים דגש על העבודה הסדנאית, המאפשרת למשתתפים להפנים, לחשוב ולהביע את דעתם ותחושותיהם לגבי החומר הנלמד.

תוכניות למורים

בינה מציעה לבתי הספר היסודיים והעל יסודיים ליווי מתמשך של צוות מורי בית הספר בשני מישורים מקבילים הקשורים זה בזה - השתלמות לכלל צוות המורים - הדרכת צוות מצומצם בכתיבת תוכנית לימודים בית ספרית

סיורים

רוצים להכיר את הסיפורים שלא סופרו? רוצים לראות את ישראל האחרת הנמצאת ממש כאן מתחת לאפינו? בינה מזמינה אתכם לסיורים חברתיים-היסטוריים מרתקים ויעמיקו את הבנת המציאות הישראלית חברתית בת ימינו.

תכנית בת מצווה ובר מצווה

תוכנית בת מצווה לאמהות ובנות. התוכנית מזמינה אתכן לשיח נשי, אישי, מלמד ומחבר שיהפוך את בת המצווה ואת גיל 12 למאורע משמעותי שייזכר לדורות.

אצלנו-עינדנא – תוכנית מפגשים

תכנית מפגשים יהודית-ערבית-דרוזית, המאפשרת לתלמידים המשתתפים היכרות ולמידה על המסורות והמנהגים שלהם, שיחה על הדומה ועל השונה, למידה על מנהיגות נוער ובחינה של אפשרויות ליוזמות משותפות של תלמידים משני בתי הספר.

פרויקט 97 באזרחות

התוכנית שפותחה בשיתוף סגן הרמטכ"ל, האלוף במילואים יאיר נווה, כוללת שלושה ימים עיון שבהם תלמידים מובילים משכבות יא-יב, עוברים תהליך חינוכי בו הם מתמודדים עם שאלות של אתיקה ומנהיגות הקשורות לשירות הצבאי הקרב. לאחר שירכשו ידע וכלים בסיסים בהנחיה התלמידים שלקחו חלק בפעילות יעבירו שיעורי חינוך בנושאים אלו למאות מחבריהם הלומדים בבתי ספר של רשת אורט בצפון ובדרום.

בית מדרש בין דורי

בית המדרש הבין-דורי מציע להורים וילדים מפגש משמעותי של לימוד, הכנה לאירועי חיים וחיבור משפחתי ייחודי.

מנהלות ממליצות על פעילות בינ״ה

אפשרויות לעבודה משותפת

bodyImg09

מחלקת החינוך של בינה מציעה למורים ותלמידים תוכניות מרתקות בתחומים: יהדות חברתית ויהדות כתרבות. הפעילויות משלבות תכנים של זהות יהודית , תרבות ישראלית וצדק חברתי בדרך סדנאית ובית מדרשית. אנו מציעים פעילות במסגרת של: השתלמויות מורים, סמינרים, בתי מדרש בין דוריים (הורים-תלמידים ומורים), תוכניות מתמשכות וסיורים חברתיים. מגוון הפעילויות מאפשרות למשתתפים תהליך בירור משמעותי בנוגע לזהותם היהודית .

לקבלת פרטים נוספים ויצירת קשר: 052-2031719 | schools@bina.org.il

מי מלמד את הילדים שלכם?

הקריאות להקמת זרם חינוך חילוני שופכות את התינוק עם המים. הדרישה הזו נובעת ממצוקה אמיתית ומחשש להדתה במערכת החינוך – אבל הפיתרון שאנו מציעים הוא אחר: לימודי יהדות תמיד היו ותמיד יהיו במערכת החינוך. השאלה האמיתית היא מי מלמד, מה מלמדים ואיך מלמדים את התלמידים. קראו את סדרת המאמרים של אנשי ונשות בינ״ה בנושא >>

מספרים על פעילות בינ״ה בבתי הספר