חטיבה עליונה

אנו מציעים מגוון פעילויות חווייתיות לגילאי תיכון,

המותאמות לאופי בית הספר ולצרכיו.

הפעילויות שלנו:

אצלנו-עינדנא – תוכנית מפגשים

תכנית מפגשים יהודית-ערבית-דרוזית, המאפשרת לתלמידים המשתתפים היכרות ולמידה על המסורות והמנהגים שלהם, שיחה על הדומה ועל השונה, למידה על מנהיגות נוער ובחינה של אפשרויות ליוזמות משותפות של תלמידים משני בתי הספר.

סיורים

רוצים להכיר את הסיפורים שלא סופרו? רוצים לראות את ישראל האחרת הנמצאת ממש כאן מתחת לאפינו? בואו לסיורים החברתיים-היסטוריים שלנו בדרום תל אביב, למפגש בלתי אמצעי עם המציאות ולמידה משמעותית של סוגיות חברתיות וחינוכיות.

פרויקט 97 באזרחות

התוכנית שפותחה בשיתוף סגן הרמטכ"ל, האלוף במילואים יאיר נווה, כוללת שלושה ימים עיון שבהם תלמידים מובילים משכבות יא-יב, עוברים תהליך חינוכי בו הם מתמודדים עם שאלות של אתיקה ומנהיגות הקשורות לשירות הצבאי הקרב. לאחר שירכשו ידע וכלים בסיסים בהנחיה התלמידים שלקחו חלק בפעילות יעבירו שיעורי חינוך בנושאים אלו למאות מחבריהם הלומדים בבתי ספר של רשת אורט בצפון ובדרום.

תכנית ״מסע משמעותי״

תכנית ״מסע משמעותי״ היא תכנית בת שלושה ימים בשבילי הארץ, העוסקת בבירור שורשים ובזהות ציונית-ישראלית. התכנית היא פרי שיתוף פעולה של קק״ל ושל בינ״ה - התנועה ליהדות חברתית.

הסיירת החברתית

תכנית תלת-שנתית המיועדת לתמידי כיתות ט'-י"א המעוניינים להכיר את החברה הישראלית לעומקה בצורה חווייתית, להתנסות בפעילות קהילתית ולקבל כלים להעצמה אישית ופיתוח מנהיגות.

פעילות מקצועית, חווייתית ומותאמת לכל גיל ולכל בי"ס

edit-8-256למידה עם בינ”ה

אנו ב”בינה” מאמינים בתהליך ובעיבוד של החומר הנלמד. לכן אנו שמים דגש על למידה משמעותית המתבטאת בעבודה סדנאית, המאפשרת למשתתפים להפנים, לחשוב ולהביע את דעתם ותחושותיהם לגבי החומר הנלמד,, ו’מתבלים’ את המפגשים בסרטים, תרגילים קבוצתיים, סדנאות יצירה וסיורים.

המנחים של בינ”ה

את הפעילויות מעבירים מנחים בוגרים שמוינו בקפידה ועברו תהליך הכשרה מקיף. קבוצת המנחים בבינה פועלת כקבוצה לומדת במשך כל שנת הלימודים, המקבלת ליווי מקצועי רציף למשך כל השנה.

צרו קשר!

לבירורים ויצירת קשר: עינת – einatck@bina.org.il | 03-5052171 | 0523301102

או מלאו את הטופס וניצור עמכם קשר בהקדם