סיורים

הסיפור שלא סופר

סיורים חברתיים-היסטוריים בדרום תל אביב

פלאייר סיורים ינואר 16

רוצים להכיר את הסיפורים שלא סופרו? רוצים לראות את ישראל האחרת הנמצאת ממש כאן מתחת לאפינו?

בינה מזמינה אתכם לסיורים חברתיים-היסטוריים מרתקים בשכונות הדרום של תל אביב.

הסיורים בבינה מייצרים מפגש בלתי אמצעי עם המציאות החברתית בישראל, מציגים את המציאות המורכבת ומאפשרים היכרות אחרת עם החברה הישראלית.

הסיורים מתמקדים בנושא הפערים החברתיים-כלכליים בישראל ומספרים את הסיפור ההיסטורי של שכונות דרום ת”א, עוסקים בשינוי שחל באופי האוכלוסייה (דיון שמוביל, בין היתר, לדיון בסוגיית העובדים הזרים ומהגרי העבודה), בסחר בנשים ועוד.

לאחר הסיור, ניתן לקיים שיחת עיבוד לסיור (המלווה לרוב בתחושות ריגשיות חזקות), ולדון בנושאים ובחוויות העולות בו.

את הסיורים מעבירים מדריכים ותיקים ומנוסים מאוד, הטעונים בהרבה ידע ונסיון. המדריכים דנים בתכנים השונים בהתאם למאפייני הקבוצה (גיל, תחום עניין, סקרנות וכו’).

—————

האפשרויות השונות לסיורים בבינה:

1) “במקום הכי נמוך בתל אביב” – סיור בשכונת נווה שאנן – בתחנה המרכזית הישנה והחדשה, במדרחוב נווה שאנן ובגינת לוינסקי (מעוזם של הפליטים).

2) “לא ביפו לא בתל אביב” – סיור בשכונת שפירא- סיור היסטורי-חברתי מרתק המספר את הסיפור שלא סופר…סיפורה של שכונת שפירא. מהסיפור הציוני על הקמתה, דרך המנדט הבריטי, רצח ברנר ועד היום-שכונה רב תרבותית ומגוונת.

3) “לו הייתי רוטשילד” – סיור משדרות רוטשילד לתחנה המרכזית – מהרחובות שבהם הוקמו העיר העברית הראשונה ומדינת ישראל לתחנות המרכזיות בשכונת נווה שאנן. סיור בין חזון למציאות המציג את הפערים הגדולים שנוצרו בחברה הישראלית במהלך השנים.

4) “אנו מכריזים בזאת” – סיור מבית העצמאות לנווה שאנן – הסיור בוחן את חזונם של חותמי המגילה לאור המציאות החברתית  הנשקפת בחיי היום יום של תל אביב. במסגרת הסיור התלמידים יתוודעו למושגי יסוד בהוויה החברתית בישראל ויראו כיצד הם כתלמידים יכולים לפעול במרחב על לגשר בין הפערים הנפערים בין חזון האבות לחיי  היום יום.

ליצירת קשר והזמנת סיור

לתיאום סיורים ולפרטים נוספים:

עינת כהן קנדל | רכזת סיורים
0522031719 | siurim@bina.org.il

email-5-xxl

או מלאו את הטופס הבא ונחזור אליכם/ן בהקדם!