צוות המחלקה

אברהם אייזן

מנהל מחלקת החינוך

עבורי בינה איננה רק מקום עבודה, אלא מקום למימושה של תפיסת עולם הרואה בישראל כר פורה לפיתוח זהויות יהודיות שונות, מתוך אחריות חברתית ושייכות לעמיות היהודית״.

אברהם נולד והתחנך בירושלים למשפחה דתית לאומית. בצעירותו היה פעיל בתנועת הנוער בני עקיבא ובארגוני התלמידים והנוער של מינהל חברה ונוער. כבר בתקופה זו ניצת בו הניצוץ החברתי שהמשיך ללוותו עד היום. עם תום לימודיו התיכוניים פנה לשירות משמעותי בן ארבע שנים בגדוד 202 שירת בחטיבת הצנחנים. לאחר שיחרורו הדרים לאוניברסיטת בן גוריון שם למד תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל ופילוסופיה, ולאחר מכן תואר שני בהיסטוריה של עם ישראל שם כתב תיזה בדבר השפעות תרבויות בין סגנונות כתיבה ספרדיים לסגנונות כתיבה אשכנזים כפי שאלו באים לידי ביטוי בפרשנות האגדה האשכנזית שנכתבה בסוף המאה ה-16.

מאז שיחרורו מצה"ל עסק רבות בהדרכה וריכוז של קבוצות נוער מישראל ומהפזורה היהודית בעולם. בין השנים 2009-2012 ניהל את יחידת הנוער במינהל הקהילתי בפסגת זאב בירושלים, ולאחר מכן ניהל שני מרכזים קהילתיים בעיר בית שמש. בד בבד סיים לימודי תואר שני במסלול המנהלים של בית בית הספר למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית. לבינ״ה הגיעה מתוך מחוייבות עמוקה לערכי התנועה ומתוך רצון להשפיע על השיח החינוכי במדינת ישראל.

כיום מתגורר במודיעין עם בת זוגתו אורית ושתי בנותיהם.

avraham@bina.org.il 052-3415115

אילה דקל

רכזת במחלקת חינוך וצה״ל

באתי לבינ"ה בכדי ללמוד את המקורות היהודיים באופן הכי עמוק, כנה ונטול מחיצות שניתן, "התנך הגלוי הינו פירוש לתנ"ך הנעלם שבתוך נשמתנו".

בעלת תואר ראשון בתנ"ך וקרימינולוגיה, תואר שני בחינוך ותעודה בהנחיית קבוצות הורים מטעם מכון אדלר. היא מנחה קבוצות בתי מדרש והורות בארגונים שונים כגון שירות בתי הסוהר, בית מדרש אלול ועוד. חברת קהילת יחד מודיעין נשואה ליונתן ואמא של אביתר בארי ותבור.

ayalad@bina.org.il 054-6610635

תומר גקלר

מנחה קבוצות

העבודה בבינ"ה ממלאת אותי בהשראה ומאתגרת אותי לחקור את עצמי ואת החברה בא אני חי .

נולד ביפו וגדל בבת-ים. כיום חי באושר עם בת זוג ילדה וכלב בכרם התמנים בת"א
בעל תואר ראשון בגאוגרפיה ומזרח תיכון מהאוניברסיטה העיברית בירושלים. תעודת הוראה ותואר שני במנהל מדיניות ציבורית וניהול מלכ"רים מאוניברסיטת בן גוריון .
עסק ב10 שנים האחרונות בהדרכה, הוראה וריכוז פרויקטים בתחום נוער בסיכון וקהילה.
תומר עובד במקביל לעבודה בבינ"ה כרכז קהילתי בבת-ים וכמורה בבית ספר יסודי .
תומר אוהב לרכב על אופניים, סרטים לא איכותיים ובירה.

tomergekler@gmail.com 052-4484506

דורון טימור

מנחה במחלקות צה"ל וחינוך

כפי שאמרו חכמים: "בינה היא הארגון החברתי הכי יהודי והארגון היהודי הכי חברתי".

חבר הקבוצה השיתופית מפרש בדרום תל אביב, שחברה במעגל הקבוצות, ופעיל ב"כוח לעובדים". לומד לתואר שני בחוג למדיניות החינוך באוניברסיטת תל אביב ואוהד מכבי חיפה.

doron@bina.org.il

לילך ינאי

מנחת בית המדרש ׳פתיחתא׳ למנחי קבוצות

יותם יזרעאלי

מנחה ומורה בישיבות החילוניות

בינ"ה זה בית-מדרש ללמוד, ליצור ולגדול בו

יליד תל-אביב, שגדל במקומות רבים (ומשונים) בעולם, ליותם יש תואר ראשון בפילוסופיה יהודית וספרות עברית, והוא משלים את התואר השני שלו בתכנית לחקר דתות באוניברסיטת תל-אביב. עבודת התזה שלו עוסקת בקשרים התיאולוגיים והפוליטיים שבין מאגיה ונבואה במקרא, אבל הוא נהנה גם לחקור תופעות דתיות רחוקות, כמו שבטים שמאנים בסיביר, וקרובות, כמו זרמים ותופעות דתויות בישראל. הוא כותב על נושאים אלה ואחרים בכתבי עת ובעיתונות, וגר בפרדס חנה עם אשתו שיקמה ושלושת ילדיהם, שייה, אוריי ויגל. רגיש ללקטוז.

yotamyz@gmail.com 052-8695069

שי שרוני

רכז שבתות לקצינים בכירים ומנחה

בדיעבד, אני יכולה להגיד שתמיד התעניינתי בחברה הישראלית, וביהדות בפרט - זה גם מה שהוביל אותי ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה דווקא באוניברסיטת בר אילן... לבינ"ה הגעתי ממש במקרה, ומצאתי בית.

ילידת ירושלים. בגיל 7 עברה עם משפחתה לארה"ב למשך שנתיים, שם נתקלה לראשונה בעיסוק ב"זהות היהודית". בגיל 9 חזרה עם משפחתה לארץ, שם נתקלה לראשונה בעיסוק ב"זהות הישראלית".... בוגרת מגמת ספרות ותאטרון בתיכון זיו בירושלים, בוגרת תואר ראשון בסוציולוגיה -אנתרופולוגיה ולימודי ארץ ישראל באוניברסיטת בר אילן, למדה לימודי תעודה בהנחיית קבוצות מטעם סמינר הקיבוצים.
כיום גרה במרכז תל אביב.

noa@bina.org.il

מיה מורג

שליחת ההסתדרות הציונית, לשעבר מנהלת מחלקת החינוך בבינ״ה

לעבוד בבינה זה עניין זהותי עבורי. אני מודה על ההזדמנות לעסוק בעשיה חינוכית יהודית תרבותית משמעותית!

ילידת ירושלים, מתגוררת כיום בעמק חפר. בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה-אנתרופולגיה ותקשורת מאוניברסיטת תל אביב, ותואר שני במדעי היהדות ממכון שכטר. עובדת בבינה החל מ-2007 ומוצאת בעשייה החינוכית בארגון מימוש ערכי וזהותי משמעותי. נשואה לעמית ואמא לרעי וגילי.

maia@bina.org.il 052-3064923

רינה לבנון

מנחת קבוצות

אני נמצאת בבינה כי מצאתי פה שותפים לדרך. הרבה יותר ממקום עבודה, בינה עבורי הוא מקום של שותפות אמיתית ומחוייבות עמוקה לערכים (כן, עוד יש דבר כזה, זאת ממש לא מילה גסה:) של יושר, הגינות, ערבות הדדית, עומק וחוכמה.

נולדתי וגדלתי בקיבוץ כפר בלום שבצפון. מגיל 13 חלמתי להיות תלמיד ישיבה, להתפלפל בסיגיות תלמוד ולהקדיש את חיי לתורה. בשלב מסויים קלטתי שכאישה חילונית סיכויי להתקבל לישיבה גבוהה קלושים, ומייד אחרי השירות הצבאי פניתי ללימודי תרבות עברית במכללת עלמא בתל אביב. לאחר שנתיים של התפלפלות תרבותית נמאס לי לדבר על תרבות מבחוץ והתחילו לדגדג לי האצבעות שרצו לעשות תרבות מבפנים. עזבתי את עלמא והצטרפתי לגרעין המייסד של "הקבוצה ביפו", ביה"ס למחול הראשון והיחידי שהוקם ונוהל ע"י תלמידים. השתלמתי גם בתיאטרון פיזי בביה"ס לתיאטרון הגוף וביליתי כמה שנים טובות בעשיית תיאטרון פרינג' איכותי ומקורי, כלומר בסחיבת ציוד, חלוקת פליירים ומרדף אחרי קהל. במקביל התחתנתי עם ארנון, ילדתי את אוריה ותמרה וכתבתי על מחול ותיאטרון לטיים אאוט תל אביב. ואז באתי לבינה...וכל העולמות האלו התחברו פתאום. ניהלתי את מחלקת החינוך בבינ״ה ולאחר מכן המשכתי להנחות קבוצות וללמד.

rina@bina.org.il 052-2743111