תוכניות למורים

בינ״ה מציעה לקהילת המחנכים בישראל מגוון של פעילויות.

נשמח להתאים פעילות לכל קבוצה ולכל מטרה.

סיורי העשרה וגיבוש | חדר מורים לומד | השתלמויות

 בית המדרש המטייל למורים


חדש! יום עיון לרגל 70 שנה למדינת ישראל

אנו מזמינים את הצוותים החינוכיים ליום מרתק המשלב סיור, הרצאה ושיח-מחנכים הבוחן חזון מול מציאות בשנת השבעים למדינה. הסיורים יכולים להתקיים בב"ש, ירושלים ותל-אביב.

הירשמו בתחתית העמוד ונחזור עם פרטים נוספים!


המפגש הבלתי אמצעי עם מורשתנו הלאומית וההיסטורית מאפשר למורים להרחיב את אופקיהם, לפתח אופני הערכה חלופיים ולהתגבש כצוות חינוכי היוצר יחדיו קהילה לומדת. אנו מציעים לבתי הספר מגוון רחב של השתלמויות, מיום עיון חד פעמי ועד לסדרה של מפגשים. המפגשים משלבים בין עיסוק בסדר היום החברתי-תרבותי בחברה הישראלית, לבין תכניות הלימודים של משרד החינוך במקצועות כגון אזרחות, תנ"ך, תרבות יהודית ישראלית, מחשבת ישראל, היסטוריה ועוד. ימי העיון שלנו מונחים על ידי מנחים מקצועיים בעלי ניסיון רב בעבודה עם מורים בכל רחבי הארץ, ומרצים מהשורה הראשונה שמעשירים את השיח עם המשתתפים.

דוגמאות לימי עיון:
  • מהתנ"ך עד הפלמ"ח - סיור בעמק האלה, המשלב עבר והווה.
  • בין הלכה לאגדה - סיור בעקבות יצירתו של ביאליק ובחינת הממד העכשווי שלה לקהילת בית הספר: סיור בבית ביאליק בתל-אביב, הרצאה ולסיום סדנא.
  • חזון מול מציאות - סיור בדרום תל אביב, בחינה של המציאות החברתית אל מול חזונם של מייסדי מדינת ישראל כפי שזו משתקפת במגילת העצמאות.
  • מפגשים - סיור בירושלים הדן בנקודות מפגש בינ-תרבויות והשפעות הדדיות.
  • בית שמש כמיקרוקוסמוס - מדמוקרטיה הסדרית לדמוקרטיה משברית, סיפורה של עיר כמראה לחברה הישראלית.
ניתן לשלב בכל הימים ממד גיבושי וחוויתי המאפשר לצוות המורים להתגבש ולחוות את היום כחוויה צוותית מעצימה. נשמח להגיע לפגישת היכרות ולהתאים את היום לצרכי בית הספר. לפרטים, אילה דקל - 054-6610635 או צרו קשר בטופס במורד הדף.

חדר מורים לומד

בינה מציעה מגוון פעילויות הכוללים סדנאות, הרצאות, סיורים וימי עיון בנושאים: זהות יהודית,יהדות חברתית ויהדות כתרבות. את הפעילויות ניתן לקיים לכלל המורים בבתי הספר במסגרת ימי היערכות בתחילת השנה או ימי השתלמויות נקודתיים במהלך שנת הלימודים.


השתלמויות מורים

אנו מציעים לבתי הספר השתלמויות בית ספריות במתכונת של 30 שעות הנפרסות על פני השנה.
ההשתלמויות עוסקות בשאלות של בירור זהות אישית וקבוצתית מתוך אוריינטציה לתהליכים העומק המתחוללים בחברה הישראלית.
הפעילות כוללת מפגשים בני 4 שעות אקדמיות, המורכבים מהרצאה וסדנא מלווה ופותחים בפני המורים צוהר לסוגיות חברתיות שונות.
   

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

כתבו לנו:

“השתתפתי היום ביום העיון של מפמ”ר אזרחות בשיתוף בינ״ה, התנועה ליהדות חברתית. ברצוני לומר כל הכבוד על הארגון, המנחים/ות וסדר היום. נקודות המבט השונות שהוצגו והדיונים המעניינים שהתקיימו לגבי החברה הישראלית ומדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית היו באווירה טובה. בסך הכל אני לוקח מיום העיון החשוב הזה הרבה נקודות למחשבה, שכמובן גם אביא לביה”ס בו אני מלמד לבגרות. תודה רבה!״ — ‏‏ מרגיש/ה ‏מלא תקווה‏.

***

מתוך תגובות להשתלמות מורות עירונית ברעננה:

“השתלמות מדהימה, חווייתית, משמעותית לי מאד. השתלמות חובה לכל מחנך בישראל”

“בכל סדנא או מפגש לקחתי משהו לעצמי – הוספתי לארגז הכלים שלי כמורה, מדריכה והועצמתי כאדם”