תוכניות למורים

"השתתפתי היום ביום העיון של מפמ"ר אזרחות בשיתוף בינ״ה, התנועה ליהדות חברתית. ברצוני לומר כל הכבוד על הארגון, המנחים/ות וסדר היום. נקודות המבט השונות שהוצגו והדיונים המעניינים שהתקיימו לגבי החברה הישראלית ומדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית היו באווירה טובה. בסך הכל אני לוקח מיום העיון החשוב הזה הרבה נקודות למחשבה, שכמובן גם אביא לביה"ס בו אני מלמד לבגרות. תודה רבה!״ — ‏‏ מרגיש/ה ‏מלא תקווה‏.

***

בינ״ה מציעה לקהילת המחנכים בישראל מגוון של פעילויות. נשמח להתאים פעילות לכל קבוצה ולכל מטרה.

בית מדרש מטיילפתיחתא | חדר מורים לומד | השתלמויות

 

 בית המדרש המטייל למורים

המפגש הבלתי אמצעי עם מורשתנו הלאומית וההיסטורית מאפשר למורים להרחיב את אופקיהם, לפתח אופני הערכה חלופיים ולהתגבש כצוות חינוכי היוצר יחדיו קהילה לומדת. אנו בבינ"ה מציעים לבתי הספר מגוון רחב של השתלמויות הנעות מיום עיון חד פעמי ועד לסדרה של מפגשים. הנושאים בהם אנו דנים משלבים בין עיסוק בסדר היום החברתי-תרבותי המעסיק את החברה הישראלית לבין תוכניות הלימודים של משרד החינוך במגוון רחב של מקצועות ובהם: אזרחות, תנ"ך, תרבות יהודית ישראלית, מחשבת ישראל, היסטוריה וגיאוגרפיה. ימי העיון שלנו מונחים על ידי מנחים מקצועיים בעלי ניסיון רב בעבודה עם מורים בכל רחבי הארץ. מלבדם אנו מצרפים לימי העיון הללו מרצים מהשורה הראשונה המעשירים את השיח עם המשתתפים ויוצרים יחד עימם מסד איתן לדיון. דוגמאות לימי עיון:
  • מהתנ"ך עד הפלמ"ח - סיור בעמק האלה, המשלב עבר והווה.
  • מתקופת השופטים ועד כינונו של בית דוד - ראשיתה של יהודה דיון היסטורי עכשווי.
  • בין הלכה לאגדה - סיור בעקבות יצירתו של ביאליק ובחינת הממד העכשווי שלה לקהילת בית הספר: סיור בבית ביאליק בתל-אביב, הרצאה ולסיום סדנא.
  • חזון מול מציאות - סיור בדרום תל אביב, בחינה של המציאות החברתית אל מול חזונם של מייסדי מדינת ישראל כפי שזו משתקפת במגילת העצמאות.
  • מפגשים - סיור בירושלים הדן בנקודות מפגש בינ-תרבויות והשפעות הדדיות.
ניתן לשלב בכל הימים ממד גיבושי וחוויתי המאפשר לצוות המורים להתגבש ולחוות את היום כחוויה צוותית מעצימה. נשמח להגיע לפגישת היכרות ולהתאים את היום לצרכי בית הספר. לפרטים, אברהם אייזן, מנהל מחלקת חינוך - 052-3415115 או צרו קשר בטופס במורד הדף.

פתיחתא - בית מדרש יוצר למורים

פתיחתא - בית מדרש יוצר - הדור הבא של בית המדרש בינ"ה

אהבתם ללמוד בבית המדרש של בינ"ה? הלימוד אצלנו העשיר אתכם ופתח בפניכם עולמות חדשים? רוצים ללמוד לעשות את זה בעצמכם? תלמידי בית המדרש של בינ"ה מוזמנים להתקדם לשלב הבא! התכנית מיועדת לכל מי שמעוניין ללמוד לימוד עומק של ארון הספרים היהודי, ולרכוש כלים להנחייה בית מדרשית. יום הלימוד ישלב לימוד סוגיות מן התלמוד והמקרא, התנסות בדרכי יצירה והוראה חווייתיים, הנחית תוכן תהליך, ביבליותרפיה תלמודית, אומנות הסיפור (מספרי סיפורים) ועוד. התוכנית מוכרת לגמול השתלמות למורים בשבתון: 150 שעות שנתיות, 70 ש' סמסטריאליות. התוכנית תעניק תעודת מנחה בית מדרש מטעם בינ"ה למי שיקח חלק בתוכנית במלואה (שני סמסטרים).

לפרטים והרשמה לחצו כאן


חדר מורים לומד

בינה מציעה מגוון פעילויות הכוללים סדנאות, הרצאות, סיורים וימי עיון בנושאים: זהות יהודית,יהדות חברתית ויהדות כתרבות. את הפעילויות ניתן לקיים לכלל המורים בבתי הספר במסגרת ימי היערכות בתחילת השנה או ימי השתלמויות נקודתיים במהלך שנת הלימודים.

לפרטים והרשמה לחצו כאן


השתלמויות מורים

"בינה" מציעה לבתי הספר היסודיים והעל יסודיים ליווי מתמשך של צוות מורי בית הספר בשני מישורים מקבילים הקשורים זה בזה:

  • השתלמות לכלל צוות המורים: העברת השתלמות לכלל צוות המורים במפגשים קבועים. המפגשים יעסקו בברור מערכת הערכים הבית ספרית והקשר בינה לבין העשייה בשטח. משקל נכבד יושם על נושאיםשל ברור זהות יהודית וצדק חברתי ומשמעותם בתוך בית הספר.
  • הדרכת צוות מצומצם בכתיבת תוכנית לימודים בית ספרית: ליווי והדרכת צוות מצומצם של מורים בכתיבת תוכנית לימודים בית ספרית, הנובעת מתוך מפגשי ההשתלמות לכלל הצוות. המפגשים מתבצעים אחת לשבועיים עם מדריך/ה המנוסה בכתיבת תוכניות לימודים בית ספריות והובלת צוותי מורים בהבנת מרכיביו הייחודיים של בית הספר ומענה לצרכיו ושאיפותיו.

לפרטים והרשמה לחצו כאן